In de recente studie The Next Web 2009 van Ruigrok Netpanel wordt aan een panel van duizend mensen vragen gesteld over het gebruik van Mobiel Internet. Daarin zitten een paar interessante conclusie verscholen.
1. Resultaten van het onderzoek
Van de totale populatie heeft 49% een telefoon geschikt voor Mobiel Internet (verder MI te noemen), ongeveer gelijk verdeeld over mannen (51%) en vrouwen (47%), en vooral (66%) bij jongeren, iets minder (55 %) bij mensen tussen 35 en 55 jaar en veel minder bij ouderen van 55 jaar en ouder (28%).
Opmerkelijk is dat van de van de mensen die nu geen voor MI geschikte telefoon heeft (51% van de populatie), slechts 11% (!) zegt dat ze van plan zijn zo’n telefoon in het komende jaar aan te schaffen en 80% daar zeer waarschijnlijk niet toe over zal gaan.
Van de bezitters van een voor MI geschikte telefoon gebruikt 60% mobiel internet nooit (dat is 78% bij ouderen en 73% bij vrouwen), 15% meer dan eens per maand en tot eens per week en 12 % een of meerdere keren per dag.
De kosten blijken de belangrijkste factor te zijn waarom MI niet gebruikt wordt (54%), daarna volgt ‘ik heb er geen behoefte aan’ (50%) met op de derde plaats (25%) volgt ‘het scherm is te klein’ (meerdere antwoorden waren mogelijk).
Slechts 28 % van de groep met een geschikt toestel heeft een data abonnement (35% man; 20% vrouw). Dat betekent dat 72 % MI gebruikt tegen onnodig hoge kosten.
Wat betreft het gebruiksmoment van MI antwoordt 54 % dat ze MI gebruiken ‘als ze moeten wachten’, een derde ‘thuis, in mijn vrije tijd’ en 31% in het openbaar vervoer, 18 % op het werk en 13% in de auto en 10% ‘altijd en overal’.
De content die vooral met MI opgehaald wordt is privé e-mail (53%), nieuws lezen (49%), zoeken (48%) en het weer (44%). Op plaats 4 en 5 volgen reisinformatie (29%) en navigatie (26%).
2. Discussie
3. Analyse
Paul Brackel
25 mei 2009